بیمه بدنه


شماره پلاک خودرو و کدملی صاحب پلاک را وارد کنید. در صورتی که شماره پلاک ثبت شده دارید
اینجا کلیک
کنید.
بیمه بدنه

آی بیمه امکان استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو را از کلیه شرکت های بیمه فراهم کرده است ، بیمه بدنه بیمه ای اختیاری است که می تواند به عنوان مکمل بیمه شخص ثالث استفاده گردد.

سوالات متداول

با ابلاغ بخشنامه بیمه مرکزی از خرداد سال 1399 مبنی بر حذف نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث ،پس از صدور بیمه نامه، نسخه دیجیتالی بیمه‌نامه در سایت آی بیمه در قسمت" بیمه نامه های من "بارگزاری می گردد.

در بیمه بدنه تمام خسارت‌های مالی که در اثر یکی از خطرات اصلی و یا فرعی زیر به بدنه خودروی بیمه شده وارده شده باشد، جبران می‌شود. خطرات و پوشش‌های اصلی: در تمام شرکت‌های بیمه برای خطرات اصلی پوشش‌های ثابت و یکسانی ارائه می‌شود. حادثه، تصادف، واژگونی و یا سقوط خودروی بیمه شده در اثر برخورد به یک جسم ثابت و یا متحرک حریق، آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه خودروی بیمه‌شده و لوازم یدکی اصلی همراه آن سرقت کلی خودرو (همچنین جبران خسارت‌هایی که در حین و یا شروع سرقت به خودروی بیمه شده و یا لوازم همراه ان که در بیمه‌نامه قید شده است، وارد شده باشد.) جبران خسارت‌هایی که در حین نجات خودروی آسیب دیده و یا انتقال آن به وجود آمده است. خسارت‌های وارد شده به باطری و لاستیک‌های خودروی بیمه شده در اثر هریک از خطرات ذکر شده در بالا خطرات و پوشش‌های فرعی: خریدار بیمه میتواند برای خطرات فرعی، پوشش‌های مورد نظر خود را به صورت جداگانه از پوشش‌های اصلی خریداری کند. البته این را هم در نظر داشته باشید که تمامی شرکت‌های بیمه همه پوشش‌های اضافی را ارائه نمی‌کنند. 1- سیل، زلزله و آتش فشان 2- پاشیده شدن رنگ ، اسید و سایر مواد شیمیایی روی بدنه خودروی بیمه شده 3- سرقت لوازم و قطعات خودروی بیمه شده پس از وقوع حادثه 4- کشیده شدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه خودروی بیمه شده 5- نوسانات ارزش خودرو در بازار 6- هزینه‌های توقف خودرو 7- هزینه شکست شیشه خودرو به تنهایی و بدون عامل خارجی، مانند انقباض و انبساط هوا 8- حذف فرانشیز 9- هزینه‌های ایاب و ذهاب

بله، بیمه‌گذار می‌تواند بیمه‌نامه خودروی قبلی خود را، به خودروی دیگر که به نام خود او و یا خانواده درجه اولش باشد، انتقال دهد و تخفیفات آن را نیز منتقل کند. البته به شرطی که هر دو خودرو از یک نوع کاربری باشند و تعداد سیلندرشان یکسان باشد. مثلا تخفیف یک خودروی تاکسی 4 سیلندر را نمی‌توان به یک خودروی شخصی 6 سیلندر منتقل کرد.

بله، بعد از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه قبلی میتوانید بیمه‌نامه جدید را با همان مقدار تخفیف عدم خسارت و از شرکت بیمه دیگر خریداری کنید.

برای خودروهایی که از سال ساخت آن‌ها 10 سال گذشته باشد، بیمه بدنه با درصدی افزایش قیمت صادر می‌شود. اما برای خودروهایی که از سال ساخت آن‌ها 15 سال گذشته و تا به حال بیمه بدنه نداشته‌اند، به دلیل فرسودگی امکان صدور بیمه بدنه وجود ندارد.

اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه وسیله نقلیه به همراه الحاقیه‌های صادره احتمالی اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث وسیله نقلیه ارائه گزارش مقامات انتظامی (کروکی) اصل و کپی گواهینامه راننده اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گذار و راننده اصل و کپی شناسنامه مالکیت خودرو اصل فاکتور هزینه‌های حمل و نجات وسیله نقلیه در صورت غیر قابل حرکت بودن اصل فاکتور رسمی لوازم - داغی قطعات تعویضی با نظر کارشناس ارزیاب و رویت سلامت وسیله نقلیه نکته مهم: امکان تغییر در مدارک مورد نیاز برای پرداخت خسارت، بستگی به نوع خسارت و میزان آن و همچنین نظر کارشناسان بیمه خواهد داشت.

بله، قبل از صدور بیمه بدنه بازدید از خودرو الزامی است. بعد از اینکه شما درخواست خرید بیمه بدنه را در سایت آی بیمه ثبت کردید، آی بیمه با هماهنگی شرکت بیمه در اسرع وقت نماینده‌ای را برای بازدید به آدرس شما ارسال می‌کند. البته بازدید بیمه بدنه شرایط خاصی دارد و خودروی مورد نظر باید کاملا تمیز باشد.

تخفیف صفر کیلومتری 25٪ تخفیف سال اول 25٪ تخفیف سال دوم 35٪ تخفیف سال سوم 45٪ تخفیف سال چهارم به بعد 60٪

لوگوی آی بیمه
سامانه تمام الکترونیک انتخاب و خرید مناسب‌ترین خدمات بیمه هدف ما اینه که شما خدمات بیمه‌ای را با آگاهی کامل، مناسب‌ترین قیمت و بهترین خدمات پس از فروش دریافت نمایید.
MarkaziBimeenamadlogo-samandehi
شماره تماس:
021-41742200
ایمیل:
info@ibime.com
آدرس:
تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان عاطفی غربی، پلاک ۱۲۱ طبقه ۱

تمامی حقوق این پورتال برای کارگزاری بیمه مستقیم برخط اعتماد ایرانیان محفوظ است